Rotowski & Słomka „The Trick” pokaż więcej
Wojciech Rotowski i Roman Słomka odkrywają niedostępne wcześniej tajemnice świata iluzji.
Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE odbywa się rokrocznie w ramach Święta Wrocławia i jest największym międzynarodowym przedsięwzięciem nowocyrkowym w mieście. Od kilku lat wydarzenie stanowi swoisty przegląd sztuki nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej. W programie znalazło się miejsce nie tylko na widowiskowe pokazy, ale i treści społecznie istotne, czy niemal sportową rywalizację. Tak jak na poprzednich edycjach festiwalu w programie nie ma spektakli z udziałem zwierząt. W 2023 roku nie wszystkie aktywności festiwalowe będą się odbywać w dzielnicy Psie Pole.
Pokazy uliczne (w tym ogniowe), spektakle, koncerty, warsztaty i inne wydarzenia będą odbywać się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama (oraz na placu przed instytucją), przy Szkole Podstawowej nr 98, a także w barze plażowym Prosto z Mostu Beach Bar przy Mostach Warszawskich. W tym roku Cyrkopole odbędzie się w dniach 23,24 i 25 czerwca. Trzydniowy program zawiera propozycje zarówno dla dorosłych, jak i rodzin z dziećmi.
Na otwarcie festiwalu zapraszamy na Cyrkowe Vairete, przygotowane we współpracy z Kolektywem Performatywnym. Warto wziąć udział w spektaklach scenicznych (iluzjonistyczny „The Trick” i żonglerski „Ciii…”) i ulicznych („Hop ku Przygodzie”, „Miłosoś”, „Niebezpieczne Rzeczy”). Nie można też ominąć parady ulicznej Teatru A3 pt. 'Zmysły’ (czyli lirycznego kabaretu ulicznego) oraz specjalnego pokazu Kejos i Przyjaciele 'Cyrk Bez Granic’, a także różnorodnych atrakcji w ramach międzynarodowego projektu 'Gender Matters’. Nowością na Cyrkopolu będą 'Dwa ognie’, czyli turniej fireshow, który odbędzie się w Prosto z Mostu Beach Bar. Najmłodszych zapraszamy do Cyrkowego Placu Zabaw. Pod tą nazwą kryje się szereg warsztatów i animacji, zabawy cyrkowe i lalkarskie, a także podstawy akrobatyki czy kreatywne zajęcia plastyczne.
Wojciech Rotowski i Roman Słomka odkrywają niedostępne wcześniej tajemnice świata iluzji.
Zapraszamy na monodram żonglerski opowiadający historię ojca i dziecka w konwencji nowego cyrku.
Zapraszamy na bitwę fireshow "Dwa Ognie" w ramach Cyrkopola. Tym razem widzimy się w "Prosto z mostu Beach Bar".
Gender Matters to międzynarodowe przedsięwzięcie kilkunastu artystów podróżujących cyrkowym autobusem z serią…
Na otwarcie Cyrkopola zapraszamy na Cyrkowe Variete!
Cyrkopole wraca na Psie Pole! Już niebawem szósta edycja magicznego festiwalu!
KEJOS CYRK BEZ GRANIC PL/UA CYRK – INTEGRACJA – RUCH – ZABAWA (projekt polsko-ukraiński Projekt realizowany w CBK…
KEJOS CYRK BEZ GRANIC CYRK - INTEGRACJA - RUCH - ZABAWA projekt polsko - ukraiński КЕЙОС ЦИРК БЕЗ КОРДОНІВ ЦИРК…
Zapraszamy w sobotę 18 marca o godzinie 17:00 Informacje: performatywy@gmail.com UWAGA! Nabór dla osób…
Cyrkopole – to nie tylko festiwal, to spotkanie z najciekawszą sztuką nowocyrkową z regionu, promocja cyrku bez wykorzystywanie zwierząt, to współdziałanie i podsumowanie całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku, rozwijanego przez CBK FAMA we współpracy z Kolektywem KEJOS. W ramach wspólnej inicjatywy organizujemy regularne zajęcia cyrkowe, warsztaty masterclass oraz rezydencje artystyczne.
CNC to wspólna inicjatywa teatralno-cyrkowego kolektywu KEJOS i CBK Fama. Od początku istnienia Famy tworzymy Cyrkowy Dom Kultury, oferując regularne zajęcia cyrkowo-teatralne, które są wpisane w stałą siatkę zajęć pozalekcyjnych. Mała Akademia Nowego Cyrku dla dzieci w wieku 7-12 to idealna okazja, by rozpocząć swoją przygodę z cyrkiem, zapoznając się stopniowo z różnymi technikami cyrkowymi, takimi jak: ekwilibrystyka, żonglerka, akrobatyka i innymi. Zajęcia Cyrkowo-Teatralne to propozycja dla młodzieży, łącząca elementy cyrkowo-teatralne z teatrem ruchu (physical theater). Oprócz doskonalenia technik cyrkowych, uczestnicy rozwijają umiejętność prezentacji scenicznej i tworzenia etiud. Młodzi cyrkowcy obu grup mogą zaprezentować swoje postępy podczas pokazu uczestników laboratoriów na CYRKOPOLU. Dorośli mogą zdobywać i szlifować nowocyrkowe techniki w nieformalnej grupie – Otwartej Przestrzeni Treningowej, działającej na zasadzie kooperatywy artystycznej. Na bezpłatne zajęcia mogą uczęszczać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Koncepcja OPT opiera się na otwartym dostępie do zajęć, wspólnej wymianie doświadczeń oraz wzajemnym uczeniu się.
Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE stanowi podsumowanie całorocznej działalności Centrum Nowego Cyrku. Festiwal organizowany jest w ramach obchodów Święta Wrocławia. W ciągu trzech dni trwania wydarzenia na ulicach i w podwórkach Psiego Pola prezentujemy sztukę nowocyrkową w wykonaniu artystów z Polski i zagranicy. Większość spektakli scenicznych, pokazów ulicznych i warsztatów jest bezpłatna. W programie znajdują się zarówno propozycje dla dzieci, jak i dorosłych.
Od początku swojej działalności, wspólnie z artystami skupionymi wokół Kolektywu KEJOS, rozwijamy teatralno-cyrkową koncepcję pod nazwą Centrum Nowego Cyrku, na którą składają się: warsztaty autorskie, rezydencje artystyczne oraz produkcje teatralno-cyrkowe. Podsumowaniem naszej rocznej aktywności jest Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE, który na 3 dni zamienia podwórka i ulice Psiego Pola w sceny nowocyrkowych pokazów.